Dlaczego warto zdecydować się na altanę ogrodową?

Aranżacja ogrodu to nie tylko kwiaty, krzewy czy rośliny uprawne. To także przestrzeń do odpoczynku na co dzień, która powinna być maksymalnie komfortowa i zapewnić nam najwyższy poziom relaksu. Na co zwrócić uwagę, jeżeli rozważamy postawienie altanki w ogrodzie? O czym pamiętać przy jej zakupie?

1. Zadbany ogród – jak go zaaranżować?

2. Drewniane altany ogrodowe – kiedy się sprawdzą?

3. Altanki ogrodowe drewniane – jak wybrać?

4. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając altany drewniane ogrodowe?

Zadbany ogród – jak go zaaranżować?

Ogród to zwykle przestrzeń, w której nie tylko uprawiamy rośliny, ale również chcemy spędzić przyjemnie czas. Jeżeli nie mamy do dyspozycji tarasu lub innego miejsca bezpośrednio przy domu, rozwiązaniem problemu braku przestrzeni rekreacyjnej jest drewniana altana. Warto umieścić ją na tyle blisko domu, aby móc łatwo przynieść posiłek czy też napoje, ale także by móc łatwo uchronić się przed deszczem wewnątrz budynku. Z drugiej strony ma być to przestrzeń do relaksu, w związku z czym warto zadbać, by altanka była otoczona zielenią, kwiatami lub innymi roślinami, które uprawiamy w ogrodzie.

Drewniane altany ogrodowe – kiedy się sprawdzą?

Nowoczesne altany ogrodowe świetnie wpasują się w niemalże każdy ogród. Ich wielkość powinna zależeć przede wszystkim od dostępnej powierzchni, a także od tego, ile osób ma docelowo spędzać czas w obrębie altanki. Najczęściej wybieranymi wariantami są 3×4 lub 4×4 metra, ponieważ zapewniają one najlepszą ochronę przed słońcem czy lekkim deszczem, jednocześnie nie zabierając zbyt dużo miejsca. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: nowoczesne-domki.pl.

Altanki ogrodowe drewniane – jak wybrać?

Wybierając altankę powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od konstrukcji. Ile osób ma zmieścić się pod daszkiem? Czy chcemy mieć możliwość zainstalowania dodatkowych zasłon, czy wystarczy nam sam drewniany stelaż? Jak wiele mebli ogrodowych ma zmieścić się w altance? Wszystkie te pytania pozwolą nam wybrać właściwy wymiar i umiejscowienie wiaty. Dodatkowo istotną kwestią jest również materiał wykonania – różne rodzaje drewna będą wymagać odmiennej pielęgnacji, na co warto zwrócić uwagę przy okazji planowania zakupu altany.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając altany drewniane ogrodowe?

Altana ogrodowa to przydatne wyposażenie, gdy nie mamy tarasu lub innej przestrzeni rekreacyjnej w pobliżu domu. Jeżeli się na nią zdecydujemy, najważniejszym kryterium jest zawsze wymiar – powinniśmy dobrać wiatę tak, aby móc pod nią komfortowo spędzać czas, ale też tak, by nie zajmowała większej części ogrodu. Z tego powodu najlepiej jest wymierzyć wcześniej przestrzeń, którą chcemy przeznaczyć pod altanę – dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieć, na jakie maksymalne wymiary możemy się zdecydować. Dodatkowo również istotne jest to, jaki komplet mebli wypoczynkowych ostatecznie znajdzie się pod daszkiem. Sprzęty powinny nie tylko same swobodnie mieścić się w obrębie altany, ale także musimy mieć dość miejsca, by móc swobodnie poruszać się przy stole czy pomiędzy fotelami lub krzesłami.

Altanka ogrodowa jest ciekawym wyborem do większości współczesnych ogrodów, tak długo jak będziemy w stanie zmieścić ją na naszym terenie. Warto umieścić wiatę w otoczeniu roślin i kwiatów, co umożliwi nam wypoczynek i odstresowanie się pośród zieleni. Dodatkowo zwróćmy też uwagę na to, jak dbać o drewno i poszycie dachu, tak aby wiata służyła nam przez wiele lat i zachowała swój pierwotny wygląd.

Możesz również polubić…