Styl skandynawski we wnętrzach – za co go uwielbiamy

Wystrój mieszkania powinien być przyjazny, sprzyjać odpoczynkowi, wprowadzać wrażenie ładu i przestrzeni. Nic dziwnego, że jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz styl skandynawski od lat już ma się całkiem dobrze. Co decyduje o tym, że pokochali go również Polacy?

Styl skandynawski jest dosyć uniwersalny. Neutralne tło i baza w postaci trwałych sprzętów jak sofy i fotele, szafy, regały, stoły, daje duże możliwości zmiany dodatków. Wybierając najmodniejsze poduszki, czy to geometryczne, czy z motywem roślinnych, wybierając nową doniczkę lub wazon można więc tanio odmienić takie wnętrze.

 

W stylu skandynawskim kluczowe są naturalne materiały. A to nie tylko modne ja całym świecie. Pozwala też pokazać przywiązanie do tradycji i lojalności. Można kupić meble drewniane od miejscowej manufaktury, zamówione u stolarza półki albo pościel i materiał na pokrowce na meble z polskiego lnu.
Styl skandynawski pozwala na duży eklektyzm. Można połączyć stół po dziadku z krzesłami z sieci meblowej, starą, ciężką komodę i ażurową drucianą lampę, minimalistyczne biurko retro i designerską misę na owoce. To pozwala swobodnie czerpać z tego stylu, bez wymieniania całego umeblowania i wyposażenia na raz.
Na koniec naczelną cechą skandynawskiego stylu jest połączenie prostoty z przytulnością.

 

Możesz również polubić…