Świąteczny wystrój

Kominek to miejsce które ma swój magiczny urok. Zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym, kiedy pali się w nim ogień, przyciąga do siebie domowników. Któż nie lubi w długie chłodne wieczory ogrzać się przy jego ciepłem lub zanurzyć pod kocem z ulubioną książką w blasku palących się drewien. Szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia gromadzimy się przy nim całą rodziną. Ozdabiamy go jakimś świątecznym akcentem. Dzieciaki wieszają na nim skarpety na prezenty lub zostawiają przy nim ciasteczka dla Świętego Mikołaja.

Kominek w okresie świątecznym.

Kominek to serce pomieszczenia, w którym się znajduje. Bardzo często jest to salon. Pomieszczenie, gdzie wypoczywamy, przyjmujemy gości, a w okresie świątecznym szczególnie dużo w nim przebywamy. Dlatego warto nadać temu pomieszczeniu świąteczny akcent poprzez udekorowanie kominka. To jakie dekoracje wybierzemy do tego zależy już tylko i wyłącznie od nas oraz od tego jakie mamy możliwości ( czy kominek posiada półkę na, na której możemy coś postawić czy nie).

Ozdoby, ozdóbki, stroiki, światełka.

Jak zmienić wygląd kominka na Święta? To nic trudnego ! Wystarczy go tylko udekorować. Do dekoracji możemy użyć świątecznych figurek ( aniołki, mikołaje, szyszki, choinki, gwiazdki) i po prostu pięknie ja poukładać na półce kominka. Mogą to być świeczki z motywem świątecznym lub inne bożonarodzeniowe gadżety, których jest mnóstwo. Na kominku lub obok powieśmy świąteczne skarpety na słodycze od Świętego Mikołaja ( najbardziej ucieszy to najmłodszych). Można też rozwiesić na kominku delikatne świąteczne światełka. Na jaki rodzaj ozdób się zdecydujemy to już zależy tylko i wyłącznie od nas. Zawsze możemy ozdobić go własnoręcznie zrobionymi ozdobami. Na pewno przygotowanie takich ozdób z całą rodziną przyniesie nam wiele radości. Jeżeli nie mamy na to czasu to skorzystajmy z gotowych. Piękne łańcuchy także świetnie się tutaj sprawdzą.

 

Święta to magiczny czas spędzany w gronie rodziny. Jeżeli wspólnie będziemy je przygotowywać będą jeszcze piękniejsze. Dlatego w świąteczne ozdabianie domu warto, aby włączyli się wszyscy domownicy.

Możesz również polubić…